Blog

Vítejte na blogu společnosti MEDICCO! Nechte se inspirovat novými trendy ve vývoji v oblasti pomůcek pro zdravotně handicapované. Objevte nové možnosti, které vám nabízí aktivní životní styl.

COVID-19 Rady pro vozíčkáře

COVID-19 Rady pro vozíčkáře

21.04.2020

Zdravím z Beneficial Designs, firmy zabývající se mimo jiné výzkumem v oblasti rehabilitace, designem produktů, testování vozíků či studiemi bezbariérového přístupu. Jmenuji se Peter Axelson, používám invalidní mechanický vozík a jsem designér a inženýr. V tomto článku se k Vám obracím s důležitými informacemi ohledně preventivních opatření před nákazou virem COVID-19, které jsou doporučovány všem vozíčkářům.

Ctete dál
Doporučené knihy pojednávající o handicapu

Doporučené knihy pojednávající o handicapu

20.04.2020

Napříč historií literatury se mnoha autorům podařilo vytvořit hlavní postavy založené na vlastní zkušenosti či zkušenosti jejich blízkých a známých. Mistrovsky tak vykreslili jedinečné osobnosti plné života. Následují knihy, které spojuje tématika fyzického či mentálního postižení, jsou toho příkladem.

Ctete dál
Správná údržba baterií u elektrických vozíků: 5 nezbytných zásad

Správná údržba baterií u elektrických vozíků: 5 nezbytných zásad

07.04.2020

Přestože za poslední roky technologie zabývající se bateriemi velice pokročily, bohužel některé rady poskytované ke správné údržbě baterií u elektrických invalidních vozíků se v podstatě nezměnily. Tato situace vyústila v řadu nejasných a někdy až rozporuplných instrukcí o tom, jak by se člověk měl "nejlépe" starat o baterie. Proto Vám v následujícím článku vyjasníme některé z těchto mýtů a poskytneme Vám pět rad ohledněúdržby baterií obzvlášť užitečné pro tyto dny, kdy z důvodu karantény trávíme spoustu času v bezpečí domova, a tím pádem vozíky intenzivně nevyužíváme. Správná údržba baterií za této mimořádné situaci je důležitá zejména k tomu, aby baterie nebyly poškozeny kvůli nepoužívání vozíku.

Ctete dál
Správné držení těla při užívání mechanického vozíku

Správné držení těla při užívání mechanického vozíku

22.10.2019

Správné držení těla při užívání mechanického vozíku Vám pomůže lépe se poprat s každodenními povinnostmi a využijete tak Vaši energii efektivnějším způsobem.  Správná pozice záleží na každém člověku a okolnostech, ve kterých se pohybuje. Ale vždy je základním pravidlem, že správné držení těla vede ke kvalitnějšímu, zdravějšímu a příjemnějšímu životu. 

Ctete dál
Paratriatlon: Nový paralympijský sport

Paratriatlon: Nový paralympijský sport

15.10.2019

Paratriatlon je mladou paralympijskou disciplínou, která měla svou premiéru v roce 2016 v Rio de Janeiru. Začlenění tohoto nádherného sportu do paralympiády bylo vyústění uznání úspěchů stovek atletů z celého světa, kteří se triatlonu již dlouhodobě věnovali. Česká republika zatím moc zájemců o tento náročný, ale překrásný sport nemá. Nicméně je to pouze věcí času, kdy paratriatlonu propadnou handicapovaní sportovci i u nás. 

Ctete dál
Displaying results 1-5 (of 38)
  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >