Blog

Vítejte na blogu společnosti MEDICCO! Nechte se inspirovat novými trendy ve vývoji v oblasti pomůcek pro zdravotně handicapované. Objevte nové možnosti, které vám nabízí aktivní životní styl.

Jak si udržet čistý a vydezinfikovaný vozík

Jak si udržet čistý a vydezinfikovaný vozík

11.06.2020

Správné čištění a dezinfikování invalidního vozíku jsou nepostradatelní spojenci k prodloužení jeho života. Vozík zůstane nejen déle jako nový, ale také je správná hygiena nezbytná pro zamezení šíření bakterií a virů, jako je COVID 19. 

Ctete dál
COVID-19 Rady pro vozíčkáře

COVID-19 Rady pro vozíčkáře

21.04.2020

Zdravím z Beneficial Designs, firmy zabývající se mimo jiné výzkumem v oblasti rehabilitace, designem produktů, testování vozíků či studiemi bezbariérového přístupu. Jmenuji se Peter Axelson, používám invalidní mechanický vozík a jsem designér a inženýr. V tomto článku se k Vám obracím s důležitými informacemi ohledně preventivních opatření před nákazou virem COVID-19, které jsou doporučovány všem vozíčkářům.

Ctete dál
Doporučené knihy pojednávající o handicapu

Doporučené knihy pojednávající o handicapu

20.04.2020

Napříč historií literatury se mnoha autorům podařilo vytvořit hlavní postavy založené na vlastní zkušenosti či zkušenosti jejich blízkých a známých. Mistrovsky tak vykreslili jedinečné osobnosti plné života. Následují knihy, které spojuje tématika fyzického či mentálního postižení, jsou toho příkladem.

Ctete dál
Správná údržba baterií u elektrických vozíků: 5 nezbytných zásad

Správná údržba baterií u elektrických vozíků: 5 nezbytných zásad

07.04.2020

Přestože za poslední roky technologie zabývající se bateriemi velice pokročily, bohužel některé rady poskytované ke správné údržbě baterií u elektrických invalidních vozíků se v podstatě nezměnily. Tato situace vyústila v řadu nejasných a někdy až rozporuplných instrukcí o tom, jak by se člověk měl "nejlépe" starat o baterie. Proto Vám v následujícím článku vyjasníme některé z těchto mýtů a poskytneme Vám pět rad ohledněúdržby baterií obzvlášť užitečné pro tyto dny, kdy z důvodu karantény trávíme spoustu času v bezpečí domova, a tím pádem vozíky intenzivně nevyužíváme. Správná údržba baterií za této mimořádné situaci je důležitá zejména k tomu, aby baterie nebyly poškozeny kvůli nepoužívání vozíku.

Ctete dál
Správné držení těla při užívání mechanického vozíku

Správné držení těla při užívání mechanického vozíku

22.10.2019

Správné držení těla při užívání mechanického vozíku Vám pomůže lépe se poprat s každodenními povinnostmi a využijete tak Vaši energii efektivnějším způsobem.  Správná pozice záleží na každém člověku a okolnostech, ve kterých se pohybuje. Ale vždy je základním pravidlem, že správné držení těla vede ke kvalitnějšímu, zdravějšímu a příjemnějšímu životu. 

Ctete dál
Displaying results 1-5 (of 39)
  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >