Mobilita / Gemino / Gemino chodítka

Gemino chodítka

Hledáte chodítko, které vám nabídne kvalitní a spolehlivou oporu nejen při pohybu v domácím prostředí, ale i v přírodě? Chodítko, které je spolehlivé, komfortní a navíc nabízí zajímavý design? Právě taková jsou chodítka z prémiové řady chodítek Gemino.  Naše společnost při vývoji chodítek Gemino vycházela z požadavků našich klientů a z dlouhodobých zkušeností, které jsme načerpali v průběhu výroby a vývoje prostředků pro zdravotně handicapované. Díky tomu vám můžeme nabídnout ucelenou řadu stylových produktů, které vyhoví všem vašim požadavkům nejen po technické stránce, ale stanou se i stylovým doplňkem vašeho životního stylu.

Gemino 20

Gemino 20 Chodítko odlehčené

První základní chodítko z naší řady – jednoduchá lehká konstrukce a ekonomicky příznivá cena.

Cena od 6 540,00 Kč

Gemino 30

Gemino 30 Chodítko odlehčené

Skvělý design, který vám 100% sedne!

Cena od 6 983,00 Kč

Gemino 60

Gemino 60 Outdoorové chodítko

Chodítko navržené pro aktivní venkovní použití a maximální pohodlí. Lehké, ale pevné jako skála.

Cena od 9 422,00 Kč

GEMINO 30 Carbon

GEMINO 30 Carbon Chodítko odlehčené

Lehké karbonové skládací chodítko s hmotností 5,6 kg.

Cena od 13 192,00 Kč

Gemino 30 Walker

Gemino 30 Walker Chodítko odlehčené

Chodítko s podporou předloktí a vyšší stabilitou.

Cena od 14 877,00 Kč

Gemino 60 Walker

Gemino 60 Walker Outdoorové chodítko

Chodítko navržené pro optimální podporu a stabilitu - uvnitř i venku!

Cena od 16 031,00 Kč

Gemino 30 Speedcontrol

Gemino 30 Speedcontrol Chodítko odlehčené

Chodítko s inovativním dynamickým brzdovým systémem pro maximální bezpečnost a hladkou chůzi

Cena od 15 283 Kč

Gemino 30 Parkinson

Gemino 30 Parkinson Chodítko odlehčené

Chodítko speciálně navržené pro pacienty s Parkinsonovou chorobou.

Cena od 18 323,00 Kč

Gemino 30 S

Gemino 30 S Chodítko dětské

Lehké dětské chodítko navržené pro zlepšení pohyblivosti dětí.

Cena od 7 655,00 Kč

Často kladené otázky

Výdej zdravotnických prostředků upravuje zákon č. 48/1997 Sb., který mimo jiné obsahuje:

Kategorizační strom

 • Jednotlivé kategorie zdravotnických prostředků (dále ZP) a jejich příslušenství.
 • Popis – minimální technické požadavky a výbavu ZP. Jednotlivé kategorie, by měly obsahovat prostředky srovnatelných parametrů. Mějte na paměti, že potřeby každého z vás jsou jiné a více příslušenství v základní ceně ještě neznamená, že je ZP lepší.
  Každé příslušenství, které nevyužijete, zbytečně navyšuje hmotnost ZP a do budoucna může navyšovat i cenu oprav vašeho ZP. Proto je naše portfolio výrobků nejširší na trhu.
 • Preskripční omezení – která odbornost může ZP předepsat a zda je pro výdej třeba schválení zdravotní pojišťovnou. Nejjednodušší ZP může předepsat praktický lékař, ale většina našich ZP musí být předepsána odborným lékařem.
 • Indikační omezení – na jaký zdravotnický prostředek má klient nárok vzhledem ke své diagnóze
 • Množstevní limit – jak často pojištěnci vzniká nárok na nový ZP. Nový ZP si klient vyřizuje na dobu minimálně 5–7 let. Proto je mimo jiné důležité zvážit dostupnost servisních a dalších služeb v dané lokalitě. Mezi naše bezesporné výhody patří široké pokrytí servisem celé ČR.
 • Úhradový limit – maximální úhrada zdravotní pojišťovny. Ceny ZP se nacházejí v různých cenových hladinách. Našim klientům nejprve doporučujeme požadované ZP vyzkoušet a popřípadě porovnat s konkurencí, a teprve poté řešit cenovou hladinu daného ZP.
 • Možnost cirkulace – zda ZP po výdeji přechází do vlastnictví pojišťovny nebo pojištence. Vlastnictví ZP má vliv zejména na úhradu oprav ZP v průběhu užitné doby. Opravy ZP ve vlastnictví zdravotní pojišťovny jsou hrazené z 90–99% (v závislosti na tom zda byl vydán nový nebo repasovaný ZP). U ZP ve vlastnictví pojištence zdravotní pojišťovna platí opravy maximálně do výše 10 000 Kč u mechanických vozíků (po dobu užitnou 5 let) a 14 000 Kč u vozíků elektrických (po dobu 7 let). Vlastnictví ZP zákon řeší i v paragrafové části. ZP do majetku pojištěnce přechází i v případě, kdy je spoluúčast pacienta vyšší než 2 000 Kč.

Termíny a postup při schvalování:

 • O nároku pojištěnce na ZP musí zdravotní pojišťovna rozhodnout do 15 dnů od podání návrhu na posouzení nároku. 
 • V případě, kdy zdravotní pojišťovna do daného termínu nemůže rozhodnout, přechází posouzení nároku pojištěnce do správního řízení podle zákona č. 500/2004 Sb.
 • V případě, kdy zdravotní pojišťovna rozhodne, že pojištěnec na daný ZP nemá nárok, tak se pojištěnec může do 15 dnů od doručení rozhodnutí odvolat k „Revizní komisi“ a výsledek rozhodnutí rozporovat.

Připadají vám tyto informace složité? Obraťte se na nás – rádi vám poradíme.

Plné znění zákonů:

Zákon o veřejném zdravotním pojištění: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-48
Zákon o správním řádu: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500

Co se týká úhrady zdravotnických prostředků a jejich další údržby a oprav, většina našich produktů je hrazena plně nebo částečně z veřejného zdravotního pojištění.

Na produkty s doplatky, popřípadě na produkty nehrazené zdravotní pojišťovnou, je možné získat příspěvek od některé z nadací, s nimiž spolupracujeme. Aktuální seznam nadací vám rádi poskytneme při bezplatném a nezávazném předvedení zdravotního prostředku.

Ano tištěné verze těchto materiálů jsou dostupné. Pro jejich objednání nás prosím kontaktujte.

Pro servis prosím volejte naši bezplatnou linku 800 900 809. Případně pište na e-mailovou adresu: info@medicco.cz.

Pro vrácení zdravotnických prostředků, prosím volejte naši bezplatnou linku 800 900 809 a nechte se přepojit na zaměstnance, který má vrácení pomůcek na starosti. Případně pište na e-mailovou adresu: info@medicco.cz.

 1 2 

Také si myslíte, že jsou chodítka těžká nezajímavá zařízení, která vás ničím nepřekvapí? Chodítka Gemino jsou jiná! Nabízí vám nejen lehkou konstrukci a komfort, ale zajímavý stylový design, za který se nemusíte stydět. Užijte si 100% mobilitu!
 
GEMINO – 100% řešení právě pro vás!
Objevte kompletní rodinu chodítek Gemino a vyberte si model přesně podle vašich požadavků. 
Gemino 20 vám nabízí za atraktivní cenu kvalitní zpracování a funkční design. Oceňované chodítko Gemino 30 v sobě kombinuje kompaktní rozměry a skvělé ovládání v interiéru s kvalitní podporou v přírodě. Nabízí celou řadu barevných kombinací a možností individuálního přizpůsobení. 
Potřebujete aktivní chodítko do terénu? V tom případě je pro vás Gemino 60 Outdoor v extra velkém provedení, s nafukovacími koly to pravé řešení.