Mobilita / Gemino / Gemino chodítka

Gemino chodítka

Hledáte chodítko, které vám nabídne kvalitní a spolehlivou oporu nejen při pohybu v domácím prostředí, ale i v přírodě? Chodítko, které je spolehlivé, komfortní a navíc nabízí zajímavý design? Právě taková jsou chodítka z prémiové řady chodítek Gemino.  Naše společnost při vývoji chodítek Gemino vycházela z požadavků našich klientů a z dlouhodobých zkušeností, které jsme načerpali v průběhu výroby a vývoje prostředků pro zdravotně handicapované. Díky tomu vám můžeme nabídnout ucelenou řadu stylových produktů, které vyhoví všem vašim požadavkům nejen po technické stránce, ale stanou se i stylovým doplňkem vašeho životního stylu.

Gemino 20

Gemino 20 Chodítko odlehčené

První základní chodítko z naší řady – jednoduchá lehká konstrukce a ekonomicky příznivá cena.

Cena od 3 499 Kč

Gemino 30

Gemino 30 Chodítko odlehčené

Skvělý design, který vám 100% sedne!

Cena od 3 499 Kč

Gemino 60

Gemino 60 Outdoorové chodítko

Chodítko navržené pro aktivní venkovní použití a maximální pohodlí. Lehké, ale pevné jako skála.

Cena od 6 200 Kč

Gemino 30 Walker

Gemino 30 Walker Chodítko odlehčené

Chodítko s podporou předloktí a vyšší stabilitou.

Cena od 12 900 Kč

Gemino 60 Walker

Gemino 60 Walker Outdoorové chodítko

Chodítko navržené pro optimální podporu a stabilitu - uvnitř i venku!

Cena od 13 900,00 Kč

Gemino 30 Speedcontrol

Gemino 30 Speedcontrol Chodítko odlehčené

Chodítko s inovativním dynamickým brzdovým systémem pro maximální bezpečnost a hladkou chůzi

Cena od 13 900,00 Kč

Gemino 30 S

Gemino 30 S Chodítko dětské

Lehké dětské chodítko navržené pro zlepšení pohyblivosti dětí.

Cena od 6 900 Kč

Často kladené otázky

Novela zákona přináší celou řadu změn. Tyto změny jsou pro vás nejdůležitější:

Kategorizační strom – příloha nového zákona rozděluje zdravotnické prostředky (dále ZP) do kategorií, ve kterých by měly být ZP srovnatelných parametrů. Tyto kategorie také definují minimální
vybavení daných ZP příslušenstvím. ZP zařazené do jednotlivých kategorií jsou v různých cenových hladinách.
Nejprve doporučujeme vámi požadované ZP vyzkoušet a popřípadě porovnat s konkurencí a teprve poté řešit cenovou hladinu daného ZP.
Také příslušenství v základní ceně se může v rámci jednotlivých kategorií lišit. Mějte na paměti, že potřeby každého z vás jsou jiné a více příslušenství v základní ceně ještě neznamená, že je ZP lepší.
Každé příslušenství, které nevyužijete, zbytečně navyšuje hmotnost ZP a do budoucna může navyšovat i cenu oprav vašeho ZP. Číselné kódy jednotlivých kategorií jsou součástí našich internetových stránek.

Změna kódů v číselníku – nově se správcem úhradového číselníku stává Státní ústav pro kontrolu léčiv. Pro vás jako naše klienty to znamená změnu kódů (čísel), pod kterými vám váš lékař ZP předepíše. Nový kód začíná číslicí „5“. (starý kód měl na začátku číslici „0“).

Nové úhrady – s novelou zákona se mění výše úhrad většiny zdravotnických prostředků. U části ZP se úhrady zvyšují, ale u většiny kategorií došlo k jejich snížení. Ke zvýšení úhrad došlo například u těchto ZP:

  • • Aktivní vozíky pro dospělé 45 000,- Kč (bylo 21 000,- Kč)
  • • Elektrické vozíky exteriérové 144 000,- Kč (bylo 136 000,-)

Naopak ke snížení úhrad došlo u těchto kategorií:

  • • Sedačky antidekubitní 7 500,- Kč (bylo 11 000,- Kč)
  • • Veškeré příslušenství je nyní hrazeno ve výši 90 % (bylo 100 %)

Preskripční omezení – nově příloha zákona obsahuje podmínky a omezení, za jakých je možné ZP dané kategorie předepsat. Při žádosti o výdej ZP je třeba velmi pečlivě předepisujícím lékařem
zdůvodnit proč je pro vás daný ZP a jeho příslušenství nejlepší.

Cirkulace – nově se mění i podmínky cirkulace (repasování a znovu výdeje) některých ZP. Kategorizační strom obsahuje informace, které ZP možné cirkulovat je a které není. Necirkulovatelné ZP
při výdeji automaticky přechází do vlastnictví klienta. Také paragrafové znění zákona definuje maximální výši doplatku, při které ještě k cirkulaci dochází. ZP s doplatkem vyšším než 2 000,- Kč se
automaticky stává majetkem klienta.
Jediná nevýhoda této změny je to, že zákon u ZP ve vlastnictví klienta stanovuje maximální výši úhrady oprav, které zdravotní pojišťovny hradí po dobu užívání ZP:

  • • Mechanický vozík 90% u cirkulovatelných – max. 10 000,- Kč / 5 let u vozíku ve vlastnictví klienta.
  • • Elektrický vozík 90% u cirkulovatelných – max. 14 000,- Kč / 7 let u vozíku ve vlastnictví klienta.

Pokud klient do svého vlastnictví ZP převzít z nějakého důvodu nechce, může se zdravotní pojišťovnou uzavřít smlouvu o cirkulaci. V tomto případě daný ZP přechází do vlastnictví zdravotní pojišťovny.

Co se týká úhrady zdravotnických prostředků a jejich další údržby a oprav, většina našich produktů je hrazena plně nebo částečně z veřejného zdravotního pojištění.

Na produkty s doplatky, popřípadě na produkty nehrazené zdravotní pojišťovnou, je možné získat příspěvek od některé z nadací, s nimiž spolupracujeme. Aktuální seznam nadací vám rádi poskytneme při bezplatném a nezávazném předvedení zdravotního prostředku.

Ano tištěné verze těchto materiálů jsou dostupné. Pro jejich objednání nás prosím kontaktujte.

Pro servis prosím volejte naši bezplatnou linku 800 900 809. Případně pište na e-mailovou adresu: info@medicco.cz.

Pro vrácení zdravotnických prostředků, prosím volejte naši bezplatnou linku 800 900 809 a nechte se přepojit na zaměstnance, který má vrácení pomůcek na starosti. Případně pište na e-mailovou adresu: info@medicco.cz.

 1 2 

Také si myslíte, že jsou chodítka těžká nezajímavá zařízení, která vás ničím nepřekvapí? Chodítka Gemino jsou jiná! Nabízí vám nejen lehkou konstrukci a komfort, ale zajímavý stylový design, za který se nemusíte stydět. Užijte si 100% mobilitu!
 
GEMINO – 100% řešení právě pro vás!
Objevte kompletní rodinu chodítek Gemino a vyberte si model přesně podle vašich požadavků. 
Gemino 20 vám nabízí za atraktivní cenu kvalitní zpracování a funkční design. Oceňované chodítko Gemino 30 v sobě kombinuje kompaktní rozměry a skvělé ovládání v interiéru s kvalitní podporou v přírodě. Nabízí celou řadu barevných kombinací a možností individuálního přizpůsobení. 
Potřebujete aktivní chodítko do terénu? V tom případě je pro vás Gemino 60 Outdoor v extra velkém provedení, s nafukovacími koly to pravé řešení.