Vertikalizační zařízení - polohování vstoje

Stoj, případně chůze, je z hlediska vývoje dítěte tou nejvyšší metou. Ze zdravotního hlediska je tato pozice důležitá pro vývoj svalového a kostního aparátu.
Stoj zlepšuje oběhový a lymfatický systém, podporuje peristaltiku střev. Z mentálního hlediska stoj přináší obrovské množství nových podmětů a napomáhá psychickému vývoji dítěte.

Vertikalizační zařízení LECKEY

Většina z nás nepřemýšlí nad tím, jak moc se během dne pohybuje, zvedá a natahuje se. Pro většinu lidí bez pohybového omezení jsou tyto pohyby naprosto přirozené.

Jiná situace samozřejmě nastává u lidí s pohybovým handicapem, u kterých je pohyb do značné míry omezený. Ze zdravotního hlediska je pohyb velice důležitý. Zejména stoj je nezbytný pro vývoj svalového a kostního aparátu. Zlepšuje oběhový a lymfatický systém, podporuje peristaltiku střev. Z mentálního hlediska stoj přináší obrovské množství nových podmětů a napomáhá psychickému vývoji dítěte.

Pro podporu ve stoje nabízí společnost  Leckey celou řadu stavěcích zařízení určených pro děti od nejmladšího věku až po výšku uživatele 1,80 m.

V naší nabídce produktů Leckey nabízíme jak pronační (klient se opírá o stojan hrudníkem) tak supinační (klient se opírá zády) stavěcí zařízení.
Změnu – náklon polohy je možné provádět jak pomocí manuálního ovládání, tak pomocí ovládání elektrického.
Například polohovací zařízení Horizont se dodává ve třech velikostech a je vhodný pro děti od 4 let až do dospělosti. Náklon nabízí možnost vodorovné polohy, což je výhodné zejména při umístění do a z polohy ve stoje. Horizont nabízí jak pronační, tak i supinační polohování. Změny mezi těmito funkcemi docílíte jednoduchou výměnou několika částí a fixačních popruhů.
Všechny stavěcí zařízení jsou vybavené příslušenstvím pro zajištění optimální polohy pánve, což je jeden z nejdůležitějších aspektů pro dosažení optimální polohy ve stoje.
Aktivita ve stoje se tak stává přirozenou součástí 24 hodinového polohovacího plánu.