Firefly Scooot

Mobilní zařízení 4 v 1

Scooot je mobilní zařízení 4 v 1, které dětem se speciálními potřebami umožňuje hrát si, prozkoumávat svět a zapojovat se do dalších aktivit způsobem, který vyhovuje jejich fyzickým a kognitivním schopnostem.
Scooot dětem umožňuje si hrát, což představuje v prvních letech života a vývoje dítěte klíčový faktor. Kromě toho doplňuje mnoha způsoby léčebné programy a slouží tak jako praktické a zábavné zařízení pro použití v domácím i terapeutickém prostředí.

K dispozici nabízí 4 možné konfigurace:

  • Lezení - pronační polohu vleže, ve které se dítě pohybuje za pomoci rukou a nohou (dostupné v obou provedeních).
  • Odrážení - polohu vsedě a pohyb za pomoci nohou (obě provedení).
  • Jízdu - polohu vsedě a pohyb za pomoci kol (pouze 3 v 1).
  • Tlačení - polohu vsedě a pohyb za pomoci tlačné tyče ovládané dospělou osobou.

Vhodnost použití zařízení Scooot závisí na úrovni fyzického vývoje dítěte, šířce sedu a délce nohou. Obecně je vhodný pro děti ve věku od 2 do 6 let, které jsou v rámci systému klasifikace hrubé motoriky (GMFCS) hodnoceny na úrovni I-IV

KONTAKTUJTE NÁS

Základní cena: 16 900 Kč

Úhrada ZP: Nehrazeno ZP Kč

Doplatek klienta: 16 900 Kč

Kód ZP: Nehrazeno ZP

Firefly Scooot by Lecky
Scooot v režimu plazení

Scooot v režimu plazení

V základním režimu Scooot nazvaném Crawl mohou děti ležet v poloze na břiše a pomocí rukou a nohou se posouvat, což jim umožňuje pohybovat se a zkoumat na břiše.

Scooot v režimu Scoot

Scooot v režimu Scoot

Scooot umožňuje dětem sedět vzpřímeně a pohybovat se pomocí nohou. Díky bedernímu pásu a opěrce zad se trup a pánev dítěte stabilizují a uvolňují se mu ruce, aby mohlo zvedat, hrát si a objevovat.

Scooot v režimu jízdy

Scooot v režimu jízdy

Režim jízdy umožňuje dětem pohybovat se po podlaze manévrováním s kolečky. Zábavnou formou této funkce lze také posilovat horní část těla.

Scooot v režimu Pooosh s předsunutou opěrkou zad

Scooot v režimu Pooosh s předsunutou opěrkou zad

V režimu Pooosh mají nyní rodiče možnost tlačit své dítě po domě nebo ve venkovním prostředí a vyspělý opěrný polštář umožňuje, aby se dítě cítilo naprosto pohodlně s podpůrným objetím kolem trupu.

Rozměry
Kód zdravotní pojišťovny:Nehrazeno ZP
Celková výška:89 cm
Vlastnosti
Maximální hmotnost uživatele:22kg

Uvedený produkt patří mezi zdravotnické prostředky třídy I a je určený ke kompenzaci pohybového zdravotního postižení. Před použitím se prosím seznamte s uživatelskou příručkou. Součástí prodeje našich produktů je i odborná instruktáž před uvedením produktu do provozu. V případě jakýchkoliv nejasností nás prosím kontaktujte. Naše produkty prochází neustálým procesem zdokonalování, proto si společnost Medicco vyhrazuje právo na změnu specifikací a designu jednotlivých produktů bez předchozího upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.

Podpora

Dokumentace