{

JAY Balance Cryo FluidSedací polštář na invalidní vozík

Revoluční technologie navržená pro snížení teploty pokožky v oblasti sedu.

Kontaktujte nás

Revoluční technologie navržená pro snížení teploty pokožky v oblasti sedu.

Sedací polštář Jay Balance s technologií Cryo® Fluid nabízí svým uživatelům perfektní rovnováhu mezi ochranou proti kožním defektům a stabilitou sedu.

Tento sedací polštář je navíc vybavený patentovanou hydrokoloidní ochrannou náplní Cryo Fluid, která aktivně snižuje teplotu pokožky v oblasti sedu klienta.

Tak jako každá technologie má i Cryo fluid svá omezení. Proto sedací polštář Jay Balance Cryo není vhodný pro klienty, kteří se delší dobu (více jak 2 hodiny) pohybují v prostředí s teplotou nižší 5° C. Při nízkých teplotách dochází ke snížení antidekubitních vlastností Cryo vložky.

Pokud se pohybujete v prostředí s nižší teplotou než 5° C, tak zvolte sedačku Jay Balance se standardním hydrokoloidem, případně si vyberte z naší nabídky jinou sedačku.

KONTAKTUJTE NÁS

Základní cena: 14 037,00 Kč

Úhrada ZP: 7 304,64 Kč

Doplatek klienta: 6 732,36 Kč

Kód ZP: 5002155

JAY Balance s Cryo® Fluid Technologií
Čtyři důležité aspekty zvyšující riziko vzniku kožních defektů

Čtyři důležité aspekty zvyšující riziko vzniku kožních defektů

Naše video vám vysvětlí, jakým způsobem technologie Cryo Fluid řeší čtyři nejdůležitější aspekty, které zvyšují nebezpečí vzniku kožních defektů

1. Teplota: Cryo Fluid snižuje teplotou pokožky, která je v kontaktu se sedací částí na klinicky optimální hodnotu, a to až po dobu 8 hodin.

2. Vlhkost: ochlazení pokožky v oblasti sedu snižuje tvorbu potu.

3. Tlak: Cryo Fluid rovnoměrně distribuuje tlak na sedací plochu.

4. Střih: čtyřvrstvý strečový potah sedu Lycra® snižuje střižné síly mezi potahem polštáře a vložkou Cryo Fluid.

Navržena tak, aby vás ochladila

Navržena tak, aby vás ochladila

Nový sedací polštář JAY Balance s technologií Cryo Fluid byl vyvinut na základě studie, která zjistila, že ochlazení pokožky z teploty 36° C až na teplotu 28 ° C snižuje nebezpečí vzniku dekubitů nebo jiných kožních problému až o 29%.

Cryo Fluid kombinuje aktivní řízení distribuce teploty a vlhkosti s výhodami hydrokoloidu, který snižuje tlak a střih. To jsou důvody, proč vám JAY sedací systémy přinášejí tu nejlepší ochranu proti dekubitům.

Jak funguje technologie Cryo® Fluid

Jak funguje technologie Cryo® Fluid

Active Cooling icon

Redukce teploty v oblasti sedu

Uvnitř každé hydrokoloidní vložky Cryo jsou miliony mikrokuliček naplněných parafinovým voskem. Jak teplo od uživatele přechází do této tekutiny, je absorbováno mikročásticemi a vosk uvnitř začíná tát.

Therapeutic effect: 8 hours icon

Dlouhodobý efekt

Další složkou hydrokoloidní kapaliny je grafit, který pomáhá další distribuci tepla tekutinou. Hydrokoloidní Cryo odvádí teplo od uživatele do té doby, než se vosk uvnitř každé mikročástice zcela nerozpustí.Tento aktivní proces chlazení může trvat až osm hodin*. Během této doby, se povrch pokožky uživatele ochladí na terapeutický teplotní rozsah.

* Údaje získané interním testováním při teplotě prostředí 25 ° C. Výsledky se mohou lišit..

Konturovaná základna

Konturovaná základna

Základ sedacího polštáře JAY Balance s Cryo Fluid technologií tvoří tvarovaná pěnová podložka, která je vyrobena z pěny s uzavřenými buňkami. Tvar podložky a konturace v zadní části pomáhají zabránit migraci tekuté ochranné vložky a zároveň jemně podporují polohu trochanterů a umístění pánve.

Další možnosti: nafukovací a hydrokoloidní vložky

Další možnosti: nafukovací a hydrokoloidní vložky

Jako další možnost ochrany proti kožním defektům nabízí sedací polštář Jay Balance nafukovací a hydrokoloidní ochranné vložky.

Rozměry
Kód zdravotní pojišťovny:5002155
Celková šířka:340 mm - 600 mm; s Cryo Fluid od 360 mm
Celková výška:75 mm / 110 mm hluboce konturovaná
Hloubka:340 mm - 600 mm; s Cryo Fluid od 360 mm
Vlastnosti
Celková váha:3 kg (40 x 46 cm s Cryo Fluid)
Maximální hmotnost uživatele:150 kg (při šířce 40 cm – 50 cm); 225 kg (při šířce 56 cm – 60 cm)
Možnosti produktu
Typ krytu:Inkontinentvní, mikroklimatický a strečový
Typ sedacího polštáře:Cryo Fluid

Uvedený produkt patří mezi zdravotnické prostředky třídy I a je určený ke kompenzaci pohybového zdravotního postižení. Před použitím se prosím seznamte s uživatelskou příručkou. Součástí prodeje našich produktů je i odborná instruktáž před uvedením produktu do provozu. V případě jakýchkoliv nejasností nás prosím kontaktujte. Naše produkty prochází neustálým procesem zdokonalování, proto si společnost Medicco vyhrazuje právo na změnu specifikací a designu jednotlivých produktů bez předchozího upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.