20.08.2020

Společnost Sunrise Medical, světový lídr v oblasti vývoje a výroby zdravotnických prostředků, s potěšením oznamuje strategickou akvizici dvou předních světových pediatrických značek, Leckey a Firefly.

Akvizice společnosti James Leckey Design společně s jejími dceřinými společnostmi Firefly Friends a Vida Global významně rozšiřuje nabídku produktů a služeb Sunrise Medical v rámci terapeutické péče a poskytuje silné doplnění stávajícího portfolia dětské mobility Sunrise Medical.

Společnost Leckey se věnuje rozsáhlým klinickým a praktickým zkouškám s fyzioterapeuty, pracovními terapeuty, uživateli a jejich rodinami a snaží se inovovat a vyvíjet klinicky a technicky špičková řešení, produkty a příslušenství. Zdravotnické prostředky Leckey jsou navrženy speciálně pro zlepšení mobility, vertikalizaci, chůzi, polohování v sedu a další klíčové aktivity každodenního života dětí s handicapem.

Thomas Babacan, prezident a generální ředitel Sunrise Medical group, uvedl: „Pediatrický sektor je pro nás strategicky důležitý, protože neustále zlepšujeme životy lidí s handicapem. Děti a rodiny jsou součástí hlavního zaměření našich služeb. Vstup společností Leckey a Firefly do rodiny Sunrise Sunrise je pro nás klíčové. Se společností Leckey spolupracujeme již celou řadu let, díky tomu jsme si vytvořili hluboký a důvěryhodný vztah, postavený na základech silných kulturních hodnot. Zkušený manažerský tým, vysoce kvalifikovaní zaměstnanci, hluboké klinické znalosti, nabídka velice kvalitních produktů, výborný výzkum, vývoj a výroba představují pro Sunrise Medical vynikající strategické spojení.

Jako další benefity tohoto spojení očekáváme velké synergie napříč našimi klíčovými geografickými trhy, jako je Severní Amerika, Velká Británie a Německo. Cílem akvizice Sunrise Medical je převzít exkluzivní distribuci produktů Leckey na severoamerickém trhu. Tato akvizice také představuje klíčový krok k dalšímu posílení naší pediatrické nabídky ve Velké Británii, ve které jsme se před několika lety úspěšně spojili se společnosti JCM.  Věříme, že silná obchodní infrastruktura Sunrise a místní prodejní síť v Německu a regionu DACH dále urychlí růst společnosti Leckey na tomto klíčovém trhu.

Těšíme se také na využití vyspělého obchodního modelu společnosti Firefly v oblasti elektronického obchodování, digitálního marketingu a zákaznických služeb s cílem zlepšit naše způsoby podnikání a lepší služby našim globálním zákazníkům.

Ben Stocks, generální ředitel společnosti Leckey, komentoval: „Naše poslání ve formě podpory dětí je dokonale sladěna se základními hodnotami Sunrise Medical a posláním zlepšování životů lidí s handicapem. Jsme velmi nadšeni, že se můžeme připojit k Sunrise. Naše výrobky se vysoce doplňují, globální prodejní sítě, obchodní zdroje a infrastruktura Sunrise významně urychlí globální dosah a růst společnosti Leckey. Široká nabídka produktů a rozsáhlé odborné znalosti nám poskytnou pevný základ pro další inovaci produktů a rozšíří nabídku našim zákazníkům. “

Společnost Sunrise Medical, která se soustředí na poskytování kvalitních produktů a služeb, se tak stává jednotným kontaktním místem pro zajištění mobility všech lidí s handicapem.

O společnosti Sunrise Medical: Posláním společnost Sunrise Medical je zlepšovat životy lidí s handicapem. Sunrise Medical je světovým lídrem v oblasti inovací, výroby a distribuce zdravotnických prostředků a řešení pro asistenční mobilitu. Mezi klíčové produkty, distribuované ve více než 130 zemích pod vlastními patnácti značkovými značkami, patří mechanické a elektrické invalidní vozíky, přídavné pohony, elektrické skútry, sedací a polohovací systémy a další pomůcky pro zlepšení každodenní životních podmínek. Skupina Sunrise Medical působící v 18 zemích, se sídlem v německém městě Malsch, zaměstnává více než 2 200 zaměstnanců po celém světě.

Pro další informace nás prosím kontaktujte.